Menüü

Saku Õlletehas laiendab sortimenti ja kahekordistab eksporti Venemaale

Mullu sügisel eksporti Venemaale alustanud Saku Õlletehas laiendab idanaabri turule suunatud sortimenti nelja uue õlle näol ning tõstab lähinädalatel teele saadetavate uute kogustega idasuunalist eksporti pea kaks korda.

"Venemaa tarbijad on meie esindusõlu Saku Kulla väga soojalt vastu võtnud ning alates mullu sügisest oleme oma partnerile, kel on üle riigi ligi 9500 kauplust, tarninud üle 170 rekatäit õlut," lausus Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. "Tulenevalt klientide nõudlusest laiendasime ka Venemaale pakutavate õllede sortimenti nelja võrra."
 
Kõrvuti juba tuttava Saku Kullaga jõuavad juba lähiajal Venemaa suurlinnadesse nagu näiteks Peterburi, Kaasan, Jekaterinburg, Tuula, Voronež, Tšeljabinsk ka filtreerimata Saku Kuld ning eriõllede sarja Antvärk maitsed IPA, Cherry Brew ja Dark Lager.
 
"Eksport on koduturu kõrval Saku Õlletehase üks prioriteete ning just Venemaa turu avanemine kasvatas eelmisel aastal Saku brändide ekspordimahtusid tervelt 50 protsenti ning aitas ühtlasi tasandada koroonapandeemiast ja piirangutest tingitud langust teenindussektoris ja turistide ostudes," lausus Härms. "Uute toodete ja tellimuste näol kasvatame idasuunalist eksporti pea kaks korda."
 
Saku Õlletehase ekspordijuhi Margus Masingu sõnul on suureneva eksporditellimuse taga asjaolu, et Vene tarbija hindab Saku jookide puhul nii kvaliteeti kui ka tootedisaini.
 
"Meie koostööpartneri tagasiside kohaselt vastab Saku õlu Vene tarbija maitse-eelistustele, on väga kvaliteetne ja tänapäevase preemiumklassi disainiga," märkis Masing.
 
Kokku moodustas eksport Saku Õlletehase kogumüügist 2020. aastal üle 40 protsendi. Olulisemad eksporditurud on kõrvuti Venemaaga Läänemere ümbruse riigid, lisaks ekspordib Saku Islandile, Saksamaale, Küprosele, Kreekasse, Itaaliasse, Šveitsi ning kaugematest riikidest Hiinasse, Hongkongi, Lõuna-Koreasse ja Austraaliasse.