Menüü
5642 20230320 (1)

VASTUTUSTUNDLIK ALKOHOLITARBIMINE

TARBI VASTUTUSTUNDLIKULT

Oleme pruulikoda ja armastame õlut teha. Kuid me teame ka seda, et tarbimise kogemus ei sõltu mitte ainult sellest, kuidas me seda toodame, vaid ka sellest, kuidas te seda võtate. Seetõttu pingutame sama palju, et tutvustada inimestele meie toodete tarbimisega kaasnevaid ohte. Tarbige vastutustundlikult!

 

OHUOLUKORRAD

Mida rohkem juua, seda aeglasemalt reageerid ümberringi toimuvale ja seda nõrgemaks muutub su otsustusvõime. Ära sega end olukordadesse ja/või ettevõtmistesse, kus su otsused võivad ohtu seada su enda ja juures viibijate turvalisuse.

PURJUTAMINE JA ALKOHOLI LIIGTARVITAMINE

Ehkki purjutamise ja alkoholi liigtarvitamise määratlused on erinevad, peetakse nende all enamasti silmas suure alkoholikoguse joomist pigem lühikese aja jooksul, mille tagajärjel tekib raske joobeseisund. Purjutamisel ja alkoholi liigselt tarvitamisel võib olla inimesele ja tema tervisele ränk lühiajaline mõju, sealhulgas tervisekahjustused, õnnetused jms. Niisamuti võivad purjutamine ja liigne alkoholi tarvitamine olla häirivad ka teistele (läheduses viibivatele) inimestele.

SÄILITA ENESEKONTROLL

See, kui palju ja kiiresti sa jood ning mida sa kõrvale sööd või jood, võib osutuda määravaks. Kui kahtled, lõpeta alkoholitarvitamine ja oota, kuni oled kindel, et suudad oma käitumist kontrollida ja teha õigeid valikuid.

ALKOHOL EI SOBI KÕIGILE

Paljud inimesed ei tarbi kultuurilistel, usulistel või isiklikel põhjustel alkoholi. Inimese otsust mitte juua tuleb alati austada. Väldi või piira alkoholitarvitamist, kui oled haige või halvas tujus või olukorras, kuhu alkohol ei tundu sobivat. Kui sa ei suuda joomist oma tahte all hoida, ei tohiks üldse juua.

VANUSEPIIRANG

Eestis on alkohoolsete jookide ostmisele ja tarbimisele kehtestatud seadusega vanuse alampiir – 18 eluaastat. Alaealistel on alkoholi ostmine ja tarbimine keelatud.

SÕIDUKI JUHTIMINE

Sõidukijuhtimist mõjutab isegi väike alkoholikogus, mistõttu alkoholi tarbides on keelatud sõiduki rooli istuda.

ALKOHOL JA RASEDUS

Alkoholitarvitamine mõjutab nii mehi kui ka naisi, kes üritavad lapsi saada. Kui plaanid pere luua, peaksid alkoholitarvitamise asjus oma arstiga nõu pidama. Raseduse ajal võib alkohol lootele halvasti mõjuda. Raseduse ajal alkoholitarvitamisel ei ole kokkulepitud ohutut piirmäära. Ainus õige valik on mitte juua. 

Cheers Responsibly