Menüü
19237895_1758523420843986_2333821121385204601_o.jpg

Saku toetab

Saku on aastate jooksul toetanud erinevaid spordi- ja kultuurisündmusi, õllekultuuri arengut Eestis ning mitmesuguseid kogukondlikke ettevõtmisi.

SPORTI
Aastate vältel on Saku Õlletehas õla alla pannud väga paljudele spordialadele ning aidanud kümnetel Eesti sportlastel tipu poole pürgida ja oma võidurõõmu Eesti inimestega jagada.

Eelmise kümnendi alguses oli ehk nähtavaim meie toetus Eesti Suusaliidule ning Eesti murdmaasuusatamise rahvuskoondisele. 

KULTUURI
Peale spordi hindab Saku väga ka Eesti kultuurielu ja -sündmusi. Saku nime kandvas Eesti esindushallis Saku Suurhallis korraldatakse Eestit väisavate maailmastaaride kontserte ja peetakse rahvuskoondise tähtsamaid korvpallilahinguid. 2002. aastal võõrustas Saku Suurhall Eurovisiooni lauluvõistlust ning sajandi algusest on Saku Suurhallis peetud Eesti kõige mainekamat ratsavõistlust Tallinn International Horseshow. 2010. aastal kogunesid Suurhalli Vana Maailma parimad iluuisutajad, et võtta Vancouveri olümpiamängude ettevalmistusena osa rahvusvahelisest suurüritusest iluuisutamise EMist.

Läbi aastate on Saku toetanud mitmesuguseid muusikafestivale ja suurkontserte. Pikka aega oleme toetanud Haapsalus toimuvat legendaarset bluusifestivali Augustibluus.

ÕLLEKULTUURI
Eesti vanima järjepidevalt tegutsenud pruulikojana peab Saku oluliseks Eesti õlletehase ajaloo talletamist ja kohaliku õllekultuuri arengut. 2005. aasta juunis nimetati Saku alevik Eesti õllekultuuri pealinnaks ning selle sissesõiduteele paigaldati ka asjakohased viidad. 2013. aastal hakkas Saku koostöös kohalike entusiastide ja turismiedendajatega korraldama turismigruppidele ühe-, kahe- või kolmepäevaseid tutvumisreise Saku Tour. Tuuri käigus külastatakse 2003. aasta juunis avatud õlletehase muuseumi Saku Pruulikoda, mille vastu on juba aastaid püsinud tähelepanuväärselt suur huvi. Näiteks 2018. aastal oli muuseum ligi 22000 külastajaga Saku valla populaarseim kultuuriobjekt. Turiste tuli nii Eestist kui ka näiteks Soomest, Venemaalt, Saksamaalt, Inglismaalt ja Rootsist ja mujalt.

ÜHISKONDA
Suurettevõttena tunnetab Saku Õlletehas oma sotsiaalset vastutust ning aitas kaasa MTÜ Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum asutamisele. Foorumi eesmärk on suurendada Eestis tegutsevate ettevõtete teadlikkust oma tegevuse tagajärgedest loodusele, vastutustundliku äritegevuse põhimõtetest ning ettevõtte ühiskondlikust vastutusest.

Alates aastast 2012 on  Saku Õlletehas igal aastal pälvinud kvaliteedimärgise „Vastutustundlik ettevõte”, millega tunnustatakse ettevõtte tegevust keskkonnasõbraliku toimimise, töökeskkonna parandamise, kogukonna kaasamise ning turukeskkonda panustamise nimel.

KODUKANTI
Saku valla suurima tööandjana on ettevõte aastakümneid abistanud kohalikke seltse ja lasteühendusi ning aidanud korraldada spordi- ja kultuuriüritusi.

 

Kõik sponsorlustaotlused palume saata aadressile: 
[email protected]