Menüü

Super Manki ulatab liigikaaslastele abikäe ja hakkab šimpanside vaderiks

Kõige kreisim karastusjook Super Manki ja selle maskotiks olev šimpans, kes vaatab vastu kõikidelt brändi limonaadipudelitelt ja -purkidelt, on ilmselt paljudele lastele teada ja tuntud. Paraku on aga päris šimpansid maailmas väljasuremisohus olev liik, ohustatuna salaküttimise ja vihmametsade hävimise tõttu. Super Manki otsustas seetõttu oma liigikaaslastele Tallinnas abikäe ulatada ja hakkas loomaaia šimpanside vaderiks.

„Kuna šimpansid on liigina ohustatud salaküttimise ja vihmametsade hävimise poolt, tundus ainuõige mõte, et Super Manki oma Tallinnas elavate liigikaaslaste toetuseks midagi ette võtab. Niisiis otsustasime Tallinna loomaaia šimpansite vaderiks hakata. See tähendab, et aitame oma toetusega vähemalt Tallinnas nende elukeskkonna ja heaolu arendamisele kaasa,“ selgitas Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend.

Tallinna loomaaia vaderiks saavad hakata eraisikud, ettevõtted ja organisatsioonid. Toetussumma on mõeldud loomade sööda ja hoolduskuludeks.

„Nii nagu šimpansid ikka on ka Manki väga elava loomuga. Tallegi meeldib väga mängida ja väljas liikuda, koos sõpradega aega veeta. Lastekaitsepäeva puhul oli Super Manki ka isiklikult loomaaias kohal ja korraldas seal suurtele ja väikestele sõpradele orienteerumisvõistluse,“ rääkis Maarend. Lisaks on Super Mankit võimalik sel suvel kohata ka Grill Festivalil Pärnus ja Tallinna Merepäevadel.

Super Manki on karastusjook, mis Eesti kaubandusvõrgustikes kättesaadav juba alates 2014. aastast. Eesti turul on valikus kolm erinevat maitset – tavaline tutti frutti maitseline Super Manki, apelsinimaitseline Turbo Orange ja banaanimaitseline Go Bananas. Super Mankile ei ole lisatud  kofeiini, tauriini, guaraanat ega muid stimulante. Jook sisaldab B-grupi vitamiine.