Menüü

Baltika tehased anti Venemaa riigivõimu kontrolli alla

Venemaa valitsus avaldas eile, 16.juulil presidendi dekreedi, millega antakse Baltika tehased Venemaa Föderaalse Riigivara Haldamise Agentuuri ajutise juhtimise alla. Carlsberg Grupp ei ole saanud Venemaa võimudelt ametlikku teavet presidendi dekreedi ega selle tagajärgede kohta Baltika tehastele.

Carlsberg Grupp on Venemaal tegutsenud kohalike reeglite ja eeskirjade kohaselt ning peab antud arengut ootamatuks. Carlsberg Grupp on alustanud selle tehingu õiguslike ja operatiivsete tagajärgede hindamist ning võtab kasutusele kõik vajalikud meetmed. Niisamuti hinnatakse presidendi dekreedi võimalikke finantsmõjusid.

28.märtsil 2022 teatas Carlsberg Grupp oma otsusest taotleda oma äritegevuse täielikku müüki Venemaal. Pärast pikaajalist ja keerulist protsessi eraldamaks Venemaal asuvad tehased ülejäänud Carlsbergi kontsernist allkirjastati lõpuks käesoleva aasta 23. juunil leping Venemaa äritegevuse müümiseks. Baltika tehaste müük eeldab aga regulatiivse heakskiidu andmist ja teatud tingimuste täitmist mitmes jurisdiktsioonis. Käesoleva hetke seisuga on selle müügiprotsessi väljavaated presidendi dekreeti valguses ebaselged.

Carlsberg Grupp kogub hetkel üksikasjalikumat teavet ja avaldab kogu asjakohase ja kontrollitud info esimesel võimalusel.