Menüü

Sakut tunnustati seitsmendat aastat järjest vastutustundliku ettevõtte märgisega

Saku Õlletehasele omistati eelmisel nädalal vastutustundliku ettevõtluse hõbemärgis, millega tunnustati juba seitsmendat aastat järjest joogitootja panust tööohutuse, keskkonnahoiu ja kogukonnasuhete edendamisel.

Saku Õlletehase juhatuse liikme Jaan Härmsi sõnul on hõbemärgise näol tegemist tunnustusega neile pingutustele, mida ettevõte on aastate vältel teinud jätkusuutlike põhimõtete juurutamisel.

„Suure tööstusettevõtte ja arvestatava tööandjana pingutame pidevalt selle nimel, et meie tegevus oleks jätkusuutlik ja ümbritsevat keskkonda arvestav,“ lausus Härms. „Samuti on meie eesmärgiks pakkuda kõikidele kolleegidele meeldivat ja turvalist töökeskkonda.“

Härmsi sõnul järgib Saku Õlletehas Carlsberg grupi ambitsioonikat jätkusuutlikkuse plaani Together Towards Zero ehk tegevuskava, mille eesmärgiks on tootmises keskkonnaneutraalsuse saavutamine ja tööõnnetuste vältimine.

„Viimaste aastate olulisimate keskkonnasäästule suunatud tähistena tootmises võib välja tuua näiteks energiatarbimise puhul ligi 20-protsendilise ja veetarbimisel 14-protsendilise efektiivsuse kasvu,“ rääkis Härms. „Juba täna kasutame sajaprotsendiliselt tootmises taastuvatest allikatest toodetud elektrit ning meie laiem eesmärk on kogu Carlsberg grupis 2030. aastaks saavutada tootmises täielik süsinikneutraalsus.“

Saku Õlletehase juhatuse liikme sõnul on eesootavate aastate suurimaks keskkonnaalaseks algatuseks kava rajada tehase enda heitveejaam, mis annab ühtlasi ka võimaluse kasutada vee puhastamisel tekkivat biogaasi tootmisprotsessis.

Saku Õlletehas pälvis vastutustundliku ettevõtluse märgise tänavu seitsmendat korda, alates 2016. aastast on Saku pälvinud märgise hõbetaseme.