Menüü

Saku Õlletehasel täitus tuhat tööõnnetustevaba päeva

Saku Õlletehases ja kogu Carlsbergi grupis juba mitmendat aastat rakendatav jätkusuutlikkuse programm Together Towards Zero seab ühe olulisema ettevõtte eesmärgina keskkonnakaitsele suunatud meetmete kõrval ka turvalise töökeskkonna ning 15. juunil täitus Sakul selles osas märgiline tähis – ettevõttel on nüüdseks olnud tuhat järjestikust tööõnnetustevaba päeva.

Saku Õlletehase tootmisdirektori Marika Tungeli sõnul analüüsis tehas Carlsbergi üleilmse Together Towards Zero algatuse raames põhjalikult kõiki tootmis- ja logistikaprotsessi ahelaid ja ettevõtte igapäevategevusi, et kaardistada nii varasemate tööõnnetuste toimumise kohad ja kõige ohtlikumad tegevused.

“Nende analüüside tulemusel rakendasime tehases ohutuse eesmärgil uusi standardeid ja käitumisjuhiseid,” rääkis Tungel. “Erinevaid meetmeid, mida tutvustati kõikidele tehase töötajatele, oli mitmeid – alates liiklusstandardist logistikas kuni ka ohutuse rõhutamiseni töötajate igapäevaharjumustes, nagu näiteks kohustus hoida treppe kasutades kinni käepidemest või kanda tehase territooriumil liikudes alati helkurvesti.”

Saku tootmisdirektori sõnul on teadlikkuse tõstmine olnud protsess, mida töötajatele pidevalt ka meelde tuletatakse ja mille tähtsust rõhutatakse.

“Iga töötaja igapäevase panustamise tulemusel saame kõiki kolleege tunnustada ja heal meelel tõdeda, et tänase seisuga pole Saku Õlletehases olnud viimase tuhande päeva ehk ligi kolme aasta jooksul olnud ühtegi õnnetust, mille tagajärjel oleks mõni töötaja pidanud jääma haiguslehele,” lisas Marika Tungel.

Carlsbergi Grupp, mille alla kuulub ka Saku Õlletehas, võttis kõikides oma tehastes terves maailmas eesmärgiks 2030. aastaks täielikult likvideerida süsihappegaaside emissiooni ja vähemalt poole võrra vähendada vee kasutamist. Programmi Together Towards Zero vaheeesmärkide hulka kuulub ka grupi ettevõtetes üksnes taastuvenergia kasutamine juba 2022. aastaks ning Saku Õlletehas kasutab tootmises ainult rohelist energiat juba kolmandat aastat.