Menüü

Saku Õlletehase tootevalik täienes jõuluperioodiks kuue eriilmelise maitsega

Saku Õlletehas pruulis jõuluperioodiks kuus hooajalist toodet, mis sobituvad hästi just pühadeperioodi pidulaua toitudega.

Saku Õlletehase hooajapruul Apelsini-Šokolaadi Tume on dunkel bock stiilis õlu, mille aroomis kerkib esmalt esile küps ja tsitruseline apelsin, mis seguneb ideaalselt šokolaadi nüanssidega. Apelsin ja šokolaad tekitavad koos väga mõnusa ja täidlase maitsekoosluse, mille kõrvale sobivad hästi rammusamad ja kergelt vürtsikamad liharoad. Apelsini-Šokolaadi Tume valiti tänavusel Tallinna Toidumessil Tallinn FoodFest ka käesoleva aasta parimaks jõuluõlleks.

Saku Talve on Saku Õlletehase teine hooajaline eripruul. See laager-tüüpi õlu on pruulitud karamell-linnastega, mis annavad õllele juurde nii magusust, kui ka kerget mõrudat põletatud karamelli maitset. Koos muudavad need õlle palju täidlasemaks ja lisaks püsib ka järelmaitse palju pikemalt. Klassikalisest laager-õllest natuke kangema ja intensiivsena sobib Talve pidulauale väga hästi just koos sealihaga. Kergelt rasvane liha koos ohtralt linnaselise õllega balansseerivad teineteist hästi.

Kõige huvitavam täiendus Saku tooteportfelli on aga Saku on Ice Ingver. „Saku On Ice Ingver on ingverimaitseline õllejook, millel aroomis ja maitses on tunda ingveri vürtsi ning kerget magusust. See on esimest korda, kui me tuleme talvel uue Saku on Ice maitsega turule. Kui varasemalt on Ice tooteportfell täiendust saanud pigem suviti, siis seekord otsustasime üllatada oma sõpru millegi teistsugusega,“ ütles Saku Õlletehase turundusjuht Eva Maarend.  Saku on Ice Ingver sobib jõululaual ideaalselt hapukapsa kõrvale, sest happeline kapsas ja ingveri vürtsikas magusus mõjuvad tasakaalustavalt, tuues  üksteise maitsed hästi esile.

Saku Õlletehase jõuluperioodi jookide valikust leiavad midagi ka siidrisõbrad. Somersby spetsiaalne hooajaline siider Winter Cider  on traditsioonilise õuna maitsega siider, millele lisab kergelt vürtsikat hõngu kaneel. Sellist maitsekooslust sobib ideaalselt täiustama mõni puuviljane söök – näiteks kompott või puuviljakook.

Kõige eksklusiivsem jõulutoode Saku tootevalikus on aga Saku Müstiq, olles saadaval üksnes limiteeritud koguses. Tegemist on stout tüüpi õllega, mis on pruulitud mustikapüree ja vahtrasiirupiga. Maitselt  ja aroomilt on Müstiq intensiivne. Mustikad annavad joogile palju mahlasust ja vahtrasiirup magusust. Kuna joogile on lisatud ka röstitud linnaseid, on maitsebuketis ka tasakaalustavalt mõrudaid noote. Saku Müstiq sobib ideaalselt täiendama mõnda šokolaadist maiustust, näiteks mõnd tummist šokolaadikooki. Saku Müstiq on poelettidel saadaval alates novembrist.

Traditsiooniliselt kuulub Saku Õlletehase jõulutoodete valikusse ka Saku Pühadeporter, mis igatalvist äratundmisrõõmu pakub. „Spetsiaalse Pühadeporteri pruulimine on Saku Õlletehases saanud iga-aastaseks traditsiooniks. Pühadeporter on pruulitud unikaalse retseptiga, mida iseloomustab tavalisest suurem kogus karamell- ja kohvilinnaseid ning pikem laagerdumise aeg õllekeldris. Nii saabki tulemus tugevalt röstise maitse, kuivade nootidega ja tugevamalt karamelline – just see, mida õllesõber talvisteks pühadeks soovib,“ selgitas Maarend. Saku pühadeporter on jõululaual väärikas kaaslane mõne liharoa, näiteks veise- või metslooma liha juurde.