Menüü

SAKU ÕLLETEHASE ESKPORT KASVAS 2016.AASTAL LIGI 15 PROTSENTI

Saku Õlletehase eelmise aasta majandustulemusi mõjutas kõige rohkem ekspordi kasv ning ärikulude vähenemine. Ekspordi osas kasvas enim müük Lätti.

Ettevõtte ekspordikäive oli 2016. aastal 15,3 miljonit eurot, mis ületas aasta varasemat tulemust ligi 15 protsendi võrra. „Kuna Eestis tegutseme langeva turu olukorras, siis oleme juba aastaid tegelenud ekspordivõimaluste täiendamisega. See on pikaajaline raske töö, mis tähendab pidevat uute kontaktide otsimist ning enda toodete headuse tõestamist,“ rääkis Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.

Hüppelise kasvu tegi mullu läbi eksport Lätti, tõustes ligi neljandiku võrra. „Aktsiisitõus on juba teinud oluliselt aktiivsemaks õlle varumise Eesti-Läti piirilt. Juulis ees ootava uue suure aktsiisitõusu tõttu hakkab kindlasti veelgi enam eestlasi käima lõunanaabrite juures oste sooritamas,“ nentis Härms.

Möödunud aastal lisandus Saku eksporditurgude sekka mitu uut riiki, näiteks kinnitati kanda Aafrika turul.

Saku ekspordib tooteid 20 riiki, suurimad eksporditurud on ettevõtte jaoks Läti, Soome, Norra ja Rootsi.

Ekspordikäibe kasvu arvelt tuligi Saku müügitulude suurenemine mullu 1,7 miljoni euro võrra. Müügitulu oli 2016. aastal 61 miljonit eurot. Suurem tulu toodete ekspordist koos kulude vähenemisega, olid peamised põhjused ettevõtte kasumi kasvuks 2,5 miljoni euroni.

„Möödunud aastal tegelesime oma struktuuri ja töömudeli efektiivsuse tõstmisega ning optimeerisime tootmist ja transporti. See kõik aitas kulusid kokku hoida,“ selgitas Härms. Nii näiteks olid nii transpordikulud, tööjõukulud kui ka turunduskulud mullu oluliselt väiksemad kui aasta tagasi.

Alates 2016. aasta lõpust jätkasid Saku Õlletehas, Läti Aldarise ning Leedu Švyturys-Utenose õlletehas tööd ühise juhtkonna all, eesmärgiga tugevdada positsioone kolme riigi turgudel.

Lahjade alkohoolsete jookide ning karastusjookide tootja Saku Õlletehas on asutatud 1820. aastal. Praegu kuulub ettevõtte rahvusvahelisse Carlsbergi Gruppi ning annab Eestis tööd 330 inimesele.