Menüü

Saku Õlletehas alustab alkoholivabade Saku on Ice õllejookide müüki taassuletavas plastpudelis

Saku Õlletehas teeb Eestis alkoholivabade õllejookide kategoorias pakendiinnovatsiooni ja toob turule Saku On Ice alkoholivaba õllejoogi täiesti uues pakendis – 0,5-liitrises plastpudelis. Nüüdsest on pooleliitrises taassuletavas pudelis saadaval üks populaarsemaid maitseid greip ning täiesti uue tulijana granaatõuna maitseline alkoholivaba õllejook.

Kui seni on Saku Õlletehas rõõmustanud tarbijaid uute alkoholivabade toodetega erinevatest joogikategooriatest ning üllatanud igal aastal värskete eriilmeliste maitsetega, siis esmakordselt Eestis tuuakse alkoholivaba õllejook turule ka täiesti uues formaadis – plastpudelis.

„Saku Õlletehase tooteportfelli kõige populaarsem alkoholivaba joogibränd on meie oma kodumaine Saku On Ice. Kuna toote populaarsust mõjutab ka selle tarbimismugavus ehk pakend, siis tuleb meil mõelda ja panustada mitte ainult tootearendusse vaid ka pakendiinnovatsiooni. Soovime joogitootja ja vastutustundliku tarbimise eestkõnelejana populariseerida alkoholivabade jookide tarbimist ning see eeldab, et võimaldame tarbijale tema lemmikjooki ka meelepärases formaadis – olgu selleks purk, klaas- või plastpudel,“ ütles Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms.

Alkoholivabasid õllejooke eelistavad täiskasvanud järjest rohkem juua sarnastel tarbimishetkedel, kus karastusjooke ning Jaan Härmsi sõnul soovis Saku Õlletehas oma tarbijatele nendel puhkudel lähemale tulla ja maksimaalset mugavust pakkuda. "Võimalus hoida jooki kauem värskena, seda lihtsasti kaasas kanda ning taas tarbida on kindlasti olulisteks väärtuseks, eriti just aktiivsete tegevuste, näiteks sportimise juures. Taassuletava korgiga pudel annab tarbijale vabaduse nautida omale meelepärast jooki just talle sobival hetkel, kohas ja koguses," märkis ta.

Eesti alkoholivabade jookide turg on viimaste aastatega tundmatuseni muutunud – märkimisväärselt on kasvanud nii toodete valik kui ka tarbijate nõudlus. Kui aastal 2015 kuulus Saku Õlletehase alkoholivabade toodete portfelli üks õlu ja üks siider, siis käesolevaks aastaks on valik kasvanud juba 18 tooteni, nende seas nii alkoholivabad õlled, õllejoogid, siidrid kui ka alkoholivaba long drink. Alkoholivabad tooted moodustavad tänaseks 11% kogu õlletehase koduturu portfellist (st õllede, õllejookide, siidrite ja long drink kategooriate lõikes).

„Saku Õlletehase joogid on kõigile teada ja tuntud. Vastutustundliku ettevõttena – meid on tunnustatud Vastutustundliku Ettevõtte kuldmärgisega – käib sellega kaasas ka kohustus olla teadliku tarbimise eestkõnelejaks ning pakkuda üha laiemat valikut alkoholivabasid jooke. Oleme aasta-aastalt märkimisväärselt kasvatanud oma alkoholivabade jookide sortimenti ja julgen öelda, et täna leiab kindlasti igaüks meie portfellist meelepärase joogi vastavalt oma maitse eelistustele," sõnas Saku Õlletehase juhatuse liige.

„Alkoholi kuritarvitamine – sealjuures alaealiste alkoholi tarvitamine, joobes peaga sõitmine või alkoholi liigtarvitamine – on globaalne tervisemure. Seetõttu töötame koos teiste meie sektori ettevõtetega üleilmselt, et neid teemasid adresseerida,“ lisas Jaan Härms.