Menüü

Küpsiste poliitika

Nõusolek

Käesoleva veebisaidi www.saku.ee (edaspidi veebisait) kasutamisel nõustute küpsiste kasutamisega kooskõlas alljärgnevate põhimõtetega. Esimesel veebisaidi külastusel kuvati teile küpsistest teavitav hüpikaken. Kuigi järgnevatel külastustel seda akent enamasti ei kuvata, saate oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, järgides alljärgnevaid juhiseid.

Küpsiste kasutamise keelamine

Kui te ei soovi küpsiste salvestamist oma arvutisse, saate selle keelata, järgides brauseri juhiseid siin. Pidage meeles, et veebisaidi teatavad funktsioonid ja pakutavad teenused ei pruugi pärast küpsiste keelamist endisel viisil toimida.

Kui küpsise pakkujal on küpsis(t)e keelamiseks olemas automatiseeritud rakendus, esitame allpool selle pakkuja nime, küpsise kategooria ja lingi sellele keelamisrakendusele. Teistel juhtudel loetleme küpsiste nimetused ja allikad käesoleva küpsiste poliitika avaldamise seisuga, et saaksite neid hõlpsasti tuvastada ja vajaduse korral brauseri seadetes keelata.

Mõnes brauseris on võimalik keelata veebilehitsemise jälgimine. Jälgimise keelamine võib häirida teatavate veebisaidi funktsioonide ja veebisaidil pakutavate teenuste toimimist.

Pärast teie esimest veebisaidi külastust võivad kasutatavad küpsised muutuda. Seetõttu peaksite küpsiste poliitika aeg-ajalt üle lugema, et olla kursis sellega, kes, miks ja milliseid küpsiseid on seadnud, ning saada juhiseid nende küpsiste keelamiseks.

Mida kujutavad endast küpsised?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse veebisaidi külastamisel teie arvutisse. Kui külastate sama domeeni uuesti, saadab brauser küpsised sellele domeenile tagasi. Enamik veebilehti sisaldab elemente mitmelt domeenilt, nii et kui külastate veebisaiti, võib teie brauser salvestada küpsiseid mitmest allikast.

Küpsiste abil tunneb veebisait ära kasutaja seadme. Need võimaldavad teil lehtede vahel mugavalt navigeerida, jätavad meelde teie eelistused ning parandavad kasutajakogemust üldiselt. Samuti võimaldavad küpsised kuvada teile reklaame vastavalt teie huvidele. Selleks koguvad küpsised teavet veebilehitsemise kohta.

Seansiküpsised kustutatakse brauseri sulgemisel automaatselt, püsiküpsised aga jäävad teie seadmesse ka pärast brauseri sulgemist (näiteks selleks, et meelde jätta teie eelistused, juhuks kui peaksite veebisaiti uuesti külastama).

Milliseid küpsiseid Carlsberg kasutab?

Alljärgnevalt kirjeldame, millist liiki küpsiseid Carlsberg, tema sidusettevõtted ja töövõtjad kasutavad.

Rangelt vajalikud küpsised

Need küpsised on hädavajalikud, et võimaldada teil veebisaidil mugavalt navigeerida ja kasutada selle funktsioone. Nende küpsisteta ei ole võimalik kasutada teatavaid teenuseid (nt lehtede vahel navigeerimine, ostukorvi kasutamine või e-arveldus).

Praegu kasutab veebisait järgmisi rangelt vajalikke küpsiseid:

Küpsise nimi Allikas Eesmärk Lisateave
[ASP.NET_SessionId] [Carlsberg] See seansiküpsis rakendab Microsofti tehnoloogiat, mis on hädavajalik veebisaidi toimimiseks. See määrab igale külastajale identifitseerimisnumbri, et võimaldada tal veebisaidil õigesti navigeerida.  
[Seansiküpsis Drupal CMS] [Carlsberg] Seda küpsist kasutatakse samadel eesmärkidel nagu eelmist küpsist, kuid see põhineb Drupali sisuhaldussüsteemi (CMSi) tehnoloogial.  

 

Toimivusküpsised

Kasutame analüütilisi küpsiseid selleks, et teada saada, kuidas meie külastajad veebisaiti kasutavad ning kas veebisait toimib hästi. Selle teabe põhjal saame pakkuda kvaliteetset kasutajakogemust, sest see võimaldab meil kohandada pakutavaid teenuseid ning kiiresti kindlaks teha ja parandada igasugused probleemid. Näiteks võime toimivusküpsiseid kasutada selleks, et välja selgitada, millised lehed on kõige populaarsemad, kuidas on kõige tõhusam lehti omavahel linkida ja miks mõni leht võtab vastu veateateid. Samuti aitavad need küpsised meil teie kasutusandmetest lähtudes esile tuua artikleid või veebisaidi teenuseid, mis meie arvates võiksid teile huvi pakkuda. Nende küpsistega kogutavat teavet ei seosta meie ega meie töövõtjad teie isikuandmetega.

Praegu kasutab veebisait järgmisi analüütilisi küpsiseid [Google Analyticsilt]. 

Küpsise nimi Allikas Eesmärk Säilitamisaeg Lisateave

-utma

-utmb

-utmc

-utmz

 

Google Analytics Neid küpsiseid kasutatakse teabe kogumiseks selle kohta, kuidas külastajad veebisaiti kasutavad. Selle teabe alusel koostame aruandeid ja täiustame oma veebisaiti. Küpsised koguvad andmeid anonüümsel kujul, sealhulgas selle kohta, kui palju külastajaid veebisaidile on pöördunud, kust nad veebisaidile pöördusid ja milliseid lehti nad on külastanud.  

Google’i privaatsuspoliitikat seoses Google Analyticsi teenusega saate lugeda aadressil http://www.google.com/analytics/learn/privacy.html

 

Kui te ei soovi, et Google Analytics teie kohta teavet koguks, saate sellest loobuda aadressil https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en-GB

 

Püsiküpsised.

 

 

Funktsiooniküpsised

Neid küpsiseid kasutame selleks, et pakkuda teile teatavaid funktsioone, näiteks salvestada teie tehtud valikud (nt kasutajanimi, keel või asukohapiirkond) või tuvastada platvorm, millelt meie veebisaidile pöördusite. Samuti saame nende abil oma funktsioone täiustada ja neid personaliseerida. Nende küpsistega ei jälgita teiste veebisaitide sirvimist.

Praegu kasutab veebisait järgmisi funktsiooniküpsiseid.

Küpsise nimi Allikas Säilitamisaeg Eesmärk Lisateave
has-js [Carlsberg]   See küpsis aitab meil kindlaks teha, kas teie brauser toetab Javascripti. See küpsis aegub, kui veebisaidilt lahkute. Seansiküpsis
m.client.com [Carlsberg]   See küpsis säilitab teavet selle kohta, milliselt seadmelt te viimati veebisaidile pöördusite, ning võimaldab laadida sellele vastavalt kas mobiilseadme lehe või veebisaidi. Püsiküpsis
BaselCookie [Carlsberg]   See küpsis säilitab kasutaja sisselogimisandmeid jaotise „Basel alerts“ jaoks, ilma et peaksite neid andmeid igal külastusel uuesti sisestama. Püsiküpsis
AlumniCookie [Carlsberg]   See küpsis säilitab sisselogimisandmeid jaotise „Alumni“ jaoks, ilma et peaksite neid andmeid igal külastusel uuesti sisestama. Püsiküpsis

RSPWD

RSPWDTMP

RSLOGINEVENT

RSGENPAGEEVENT

RSGENPAGEEVENTLAST

RSPROCESSEVENT

[Carlsberg]   Need küpsised hõlbustavad veebisaidil navigeerimist ning eelistuste ja sisu salvestamist.

Püsiküpsis

Seansiküpsis

Seansiküpsis

Seansiküpsis

Seansiküpsis

Seansiküpsis

 

Reklaamiküpsised

Reklaami- ehk sihistusküpsised koguvad teavet teie seadmega seostatavate sirvimisharjumuste kohta ning neid kasutatakse selleks, et esitada teie eelistustele ja huvidele vastavat reklaamisisu. Samuti kasutavad reklaamiküpsiseid veebisaidil eri funktsioone pakkuvate kolmandate poolte teenused, näiteks nupud „Meeldib“ ja „Jaga“. Kolmandad pooled pakuvad neid teenuseid vastutasuna selle registreerimise eest, et olete (täpsemalt teie seade on) külastanud teatud veebisaiti. Kolmandad pooled seavad reklaamiküpsiseid, kui külastate veebisaiti ja kui kasutate nende teenuseid ja lahkute veebisaidilt. Privaatsustingimusi saate lugeda alljärgnevatelt linkidelt:

Nende kolmandate poolte reklaamiküpsiste kasutamisest saate loobuda aadressil http://www.youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

 

LSOd ehk pleieriküpsised

Peale eespool loetletud küpsiste kasutame oma veebisaidil LSOsid (Local Shared Objects, lokaalselt jagatud objektid), mida nimetatakse ka pleieriküpsisteks. Neid kasutatakse kasutajakogemuse parandamiseks, näiteks kasutaja eelistuste ja seadete salvestamiseks [nt helitugevus/vaigistus ning seoses veebisaidil oleva animeeritud sisuga]. LSOd sarnanevad brauseriküpsistega, kuid need suudavad salvestada lihttekstist keerukamaid andmeid. LSOd ise ei saa teie arvutis olevaid andmeid muuta ega neid kasutada. Nagu teisedki küpsised, pääsevad need ligi vaid sellisele isiku tuvastamist võimaldavale teabele, mille olete veebisaidil esitanud, ning neile ei pääse ligi teised veebisaidid. LSOde ja selle kohta, kuidas neid keelata, saate täpsemalt lugeda aadressil http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/disable-local-shared-objects-flash.html.

 

Veebimajakad HTML-meilides

Meie e-kirjad võivad sisaldada kampaaniapõhist veebimajakat ehk ühtainust pikslit, mille abil saame teada, kas meie e-kiri on avatud ning kas e-kirjas sisalduvatel linkidel on klõpsatud. Selle teabe põhjal saame kindlaks teha, millised meie e-kirjad teile enim huvi pakuvad, ning küsida kasutajatelt, kes meie e-kirju ei ava, kas nad soovivad ka edaspidi kirju saada. Piksel kustutatakse e-kirja kustutamisel. Kui te ei soovi, et piksleid teie seadmesse alla laaditakse, valige variant, et soovite e-kirju saada tavatekstina, mitte HTML-vormingus. Ka teatavad lehed meie veebisaidil sisaldavad veebimajakaid, mille abil saame teada, kui palju külastajaid meie lehti vaatab. Need võimaldavad meil koguda statistikat selle kohta, millised toimingud ja funktsioonid pakuvad tarbijatele enim huvi, ja seeläbi pakkuda rohkem isikust lähtuvat sisu. Üldiselt ei kasutata veebimajakaid selleks, et pääseda ilma teie nõusolekuta ligi teabele, mille järgi on võimalik teie isikut tuvastada.

Veebimajakaid võidakse jagada meie reklaamitegevuse ja veebisaidi arendusega otseselt seotud kolmandate pooltega. Näiteks võivad kolmandad pooled, sealhulgas Facebook, meie reklaamide tõhususe hindamiseks kasutada küpsiseid, veebimajakaid ja muid salvestustehnoloogiaid, et koguda või vastu võtta teavet veebisaidilt ja mujalt internetist, teha selle teabe alusel statistikat ja pakkuda suunatud reklaame oma platvormidel. Kui te ei soovi, et kolmandad pooled koguksid teie kohta teavet ja kasutaksid seda reklaami suunamise eesmärgil, lugege lisateavet aadressidel http://www.aboutads.info/choices ja http://www.youronlinechoices.eu/.

 

IP-aadresside ja veebilogide kasutamine

Serveriprobleemide tuvastamiseks, veebisaidi haldamiseks ja pakutavate teenuste parandamiseks võib meil vaja minna ka teie IP-aadressi ja andmeid brauseri tüübi kohta. IP-aadress ehk internetiaadress on võrgus asuva arvuti numbriline tunnuskood. Teie IP-aadressi võidakse kasutada ka üldiste demograafiliste andmete kogumiseks.

IP-aadressi otsing võimaldab meil välja selgitada, millisest domeenist te meie veebisaidile pöördusite (nt google.com), et seeläbi täpsemini hinnata meie kasutajaskonna demograafilisi näitajaid.

Küpsiste poliitika ei hõlma kolmandate poolte veebisaite

Palume meeles pidada, et käesolev küpsiste poliitika ei kehti meie veebisaidilt lingitud kolmandate poolte veebisaitide suhtes ning me ei vastuta nende privaatsustavade eest.

Küpsiste poliitika muudatused

Meil on õigus käesolevat küpsiste poliitikat muuta ning palume teil see poliitika aeg-ajalt läbi vaadata, et hoida end kursis küpsiste kasutamisega. Seda küpsiste poliitikat ajakohastati viimati: mais 2018.