Saku hakkas tootma traditsioonilist õunasiidrit Kiss

26. Märts 2014

Märtsis täiendas Saku Õlletehas Kissi siidrite valikut traditsioonilise õunamaitsega ning alustas kõigi Kissi siidrite villimist uude pakendisse.

„Kuigi õunamaitseline siider on kogu maailmas kõige levinum siider üldse, siis uus Kiss Apple on ainuke kodumaine magus õunasiider purgis,“ tutvustas Saku Õlletehase turundusdirektor Kadri Ärm. Ta lisas, et Eesti turul on õun pirni järel populaarsuselt teine maitse.Seni oli Kissi valikus kõige klassikalisem valik pirnimaitseline jook, mida täiendavad kirsi-, virsiku ja mustika-vaarikamaitseline siider.

Peale maitsevaliku täiendamist uuenes ka Kissi siidri pakend. Endiselt on tegu 0,5 l purgiga, kuid see sai uue kujunduse. Purgi suud katab hügieenilisust lisav fooliumist kate.

Uue pakendi väljatöötamise juures küsis tootja ka tarbijate arvamust. 81% testis osalenutest valis sellise kujundusega purgi, millesse Kiss alates kevadest pakendatud ongi. „Tootearenduste puhul on tarbijate eelistuste ja tagasiside kogumine lisaks maailma maitsetrendidega arvestamisele üks peamisi sisendeid, mida kindlasti jälgime,“ rääkis Ärm.

Kõik Kissi siidrid on naturaalsest õunaveinist ja ehtsast mahlast valmistatud kerged alkohoolsed joogid. Siidri kangus on 4,5%. Eesti Õlletootjate liidu liikmena järgib Saku Õlletehas liidu vabatahtlikku eetikakoodeksit, millega tootjad võtsid 2013. aastal endale kohustuse aidata kaasa absoluutse alkoholi tarbimise piiramisele ning ei tooda kangemat kui 4,5% siidrit.

X Sulge
OLEN VÄHEMALT 18-AASTANE