Saku pruulis humalarikka õllesarja Humal ja Oder

15. Aprill 2014

Sellel nädalal valmis  Saku Õlletehases uus õllesari Humal ja Oder, mis on senisest valikust oluliselt humalarohkem.

Uue õllesarja humalasisalduse tase on ligi kaks korda kõrgem kui näiteks Saku Originaalil ning seda esindab kaks õlut: Tšehhi pilsneri ja Viini laagri tüüpi heledad õlled.  "Tarbijate seas on tekkinud nõudlus humalarikaste õllede kategooria järele. Sellele viitab põnevus, mille tekitavad kodus või väikeses pruulikojas pruulitud käsitööõlled. Päris käsitööõllede kategooriasse meie õlu küll ei kuulu, kuid pakume välja oma nägemuse neile tarbijatele, kes humalarikast õlut soovivad," rääkis Saku Õlletehase peaõllemeister Tarmo Tappo. Tappo lisas, et kohalike õllede valiku mitmekesistumine Eestis on väga sümpaatne trend, samuti nagu  inimeste kasvav huvi õlle pruulimise ja õlletüüpide vastu. "See on märk õllekultuuri rikastumisest, tarbija soovist eristuda ja proovida uusi maitseid laialt levinud toodete kõrvale."

H&O Pilsner (alk 5,0% vol.) on aromaatne hele õlu, mille humalarikka maitse (IBU = 30) annavad Zeus ja Northern Brewerer mõruhumalad, aroomi eest hoolitsevad Hallertau Hersbrucker ja Super Styrian aroomhumalad.

H&O Lager (alk 5,0% vol.) on Viini laagri tüüpi punaka tooniga täidlane hele õlu, mille kõrge humalasuse (IBU = 42) annavad Zeus ja Magnum mõruhumalad ning arooma Spalter Select ja Cascade aroomhumalad.Mõlemad õlled on väikeses, 0,33 liitrises pudelis.

USAs sai maitserikaste õllede levik alguse juba 15 aastat tagasi, Eestisse on see suund jõudnud viimastel aastatel.

X Sulge
OLEN VÄHEMALT 18-AASTANE