Saku käive oli I poolaastal 37 miljonit eurot

27. August 2014

Saku Õlletehase 2014.aasta I poolaasta käive püsis samal tasemel kui aasta tagasi – 37 miljonit eurot.

Mullu tegi Saku aasta kokkuvõtteks 71 miljoni euroga käiberekordi.„Liigume eelmise aasta graafikus. Negatiivselt mõjus tänavune väga kehva ilmaga juuni, kuid seda kompenseeris kohe kuum juuli,“ kommenteeris Saku Õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein.

I poolaastal tõusis Saku Õlletehase müügimaht liitrites aastases võrdluses 3% võrra. Kõige suuremad tõusjad Saku müügis on vesi ja siider, õlle müük jäi stabiilseks. Vee müük on I poolaastal kasvanud 11%, viidates sellele, et Saku kinnitab tugevamalt oma positsiooni alkoholivabade jookide kategoorias. „Jätkame küll Eesti vanima järjepidevalt tegutsenud õlletootjana ning arendame edasi meie õllede valikut, kuid oleme seejuures ka kiiresti kasvav joogitootja üldisemalt,“ märkis Kastein. Tänavuse aasta populaarne täiendus toodete seas on olnud Vichy uued maitseveed, mis on kuumal suvel kujunenud üheks tarbijate lemmikutest. Tegemist on laia maitsevalikuga maitseveega, mis on vitamiinidega rikastatud.

Ligi 50% Saku toodangust läheb ekspordiks. Suurimad eksporditurud on Soome, Poola, teised Balti riigid ja Taani.

Saku jätkab tänavu oma tooteportfelli arendamist ja investeeringute tegemist tootmisesse, üks olulisemaid investeeringuid on 2014. aastal olnud jooke kergetesse kartong-kastidesse pakendava liini avamine.

X Sulge
OLEN VÄHEMALT 18-AASTANE