Saku Õlletehas kogus Kesk- ja Lõuna-Eesti inimestelt loomaaiale õunu

30. September 2015

Reedel, 25. septembril anti Tallinna loomaaia direktor Mati Kaalule üle seitsmes Eestimaa linnas rahva käest kogutud õunad, mille kogumiskampaania korraldas Saku Õlletehas. Esimestena maiustasid õuntega elevandipreilid Draay ja Fien.

“Igasügisene õuntehooaeg on meeltmööda ka mitmetele meie elanikele, ennekõike elevantidele, ninasarvikutele, jõehobudele, aga ka sõralistele ja ahvidele,” ütles Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal. „Kui tavapäraselt toovad loomadele sügissaaduseid peamiselt Tallinna ja lähiümbruse inimesed, siis tänavu said meie asukatele toitu saata ka inimesed mujalt Eestist.“

Saku turundusdirektori Kadri Ärmi sõnul oli õunte kogumise aktsioon väga populaarne, kokku osales seitsmes linnas üritustel ligikaudu 2000 inimest ja õunu annetati kokku ligi 3000 kilogrammi. Kuna õunu toodi rohkemgi kui loodetud ja Tallinna Loomaaed vastu saab võtta, viidi osa ka Toosikannu loomapargi hirvedele, kitsedele ja kährikutele.
„Inimeste huvi oli elav ja edastame Saku Õlletehase poolt suured tänud kõikidele, kes oma aiasaadustega loomi rõõmustasid,” tänas Kadri Ärm õunte annetajaid.

Loomaaiaasukatele koguti õunu 19. ja 20. septembril Elvas, Tõrvas, Põlvas, Paides, Türil, Kehtnas ja Raplas. Õunte korjamise aktsiooni korraldas Saku Õlletehas koostöös Tallinna Loomaaiaga.

X Sulge
OLEN VÄHEMALT 18-AASTANE